BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. Açıklaması

BGA Bilgi Güvenliği A.Ş kurulduğu günden bugüne kadar içinde bulunduğu sektöre yaptığı katkı, hizmet verdiği kamu ve özel sektör kuruluşlarının büyüklüğü ile bilgi güvenliği sektörünün önemli firmaları arasında yer alan BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. olarak haince bir kalkışma ile ülkemize büyük acılar yaşatan ve devletimizin içinde sinsice kadrolaşmış olan Fetullahçı Terör Örgütü ile ilişkimiz olduğuna yönelik çeşitli haberleri üzüntü ile takip etmekteyiz.

Kurulduğumuz günden bugüne kadar devletimizin ilgili birimleri ile yaptığımız ortak çalışmalar ile her karış toprağına, her bir insanına, sevdalı olduğumuz güzel vatanımıza gururla hizmet vermiş bulunmaktayız. Şirketimiz FETÖ terör örgütüne karşı tavrını 2014 yılında aşağıda ayrıntıları belirtilen şekilde Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’na doğrudan destek vererek kanıtlamıştır.

Şirketimiz, ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne tehdit oluşturan FETÖ ya da başka bir illegal yapılanmayla hiçbir zaman ve hiçbir kurumsal, finansal ve ticari bağlantısı içine girmemiştir, girmeyecektir. BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. olarak devletimize her zaman destek vermekte, siber güvenlik alanında yardımcı olmaya ve gerekli tüm hizmetleri vererek çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

2014 yılında Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndan gelen bir talep üzerine, bilgi güvenliği uzmanlarımız tarafınca yapılan gerekli incelemeler ile FETÖ terör örgütünün 02/09/2014 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığındaki bazı bilgisayarlara, bir virüs yükledikleri, ses kaydı ve önemli verileri kopyalayarak bilgi kaçırdıkları BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. olarak tarafımızca tespit edilmiştir.

Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’na sunmuş olduğumuz rapor üzerine Ankara’da İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki bazı bilgisayarlara virüs yükledikleri belirtilen 4’ü polis 6 kişi hakkında gözaltı kararı alınmıştır. (*) Devletimizin yanında durarak, FETÖ terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlara verdiğimiz onur verici destek nedeni ile firmamız hain terör örgütü yandaşları tarafından hedef alınmış ve şirket yöneticilerimiz hakkında asılsız suçlamalar ortaya atılmıştır.

FETÖ terör örgütü yanlıları ve destekçileri tarafından ortaya atılan asılsız suçlama ve iftiraları BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. olarak kesinlikle kabul etmiyor, bu haince iftiraları atan kişi ve kurumlara karşı yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtmek istiyoruz.

Yapılan hain iftiralar karşısında bu açıklamaya gerek duyulmuş ve siz değerli dostlarımız ile paylaşılmıştır.

Kurum ve kuruluşlara 10 yıl boyunca siber güvenlik alanında vermiş hizmetlerin yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerimiz ile de ülkemizin kalkınmasına ve bilgi güvenliği alanında uzman yetişmesi amacı ile projelerimize devam edeceğiz.

BGA Bilgi Güvenliği A.Ş ve Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ olarak açıklamamızı tüm iletişim mecralarında paylaşmanızı, değerli takipçilerimize FETÖ destekçilerinin üzerimize atmış olduğu bu iftiraya karşı destek olmasını rica ederiz.

NOT:

FETÖ terör örgüne karşı yaptığımız çalışmalar ile ilgili olarak devlet yetkililerine sunduğumuz raporun bir kopyası tüm adli veya idari makamlarca talep edildiği takdirde paylaşılacak olup hakkımızda yapılan tüm bu çirkin karalama kampanyasının failleri hakkında da tüm adli ve idari makamlar nezdinde gerekli şikayet ve başvurular yarın sabah itibariyle yapılacaktır.

NOT:

(*)http://t24.com.tr/haber/ankara-emniyetinin-bilgisayarlarina-virus-yukleyen-6-kisi-gozaltinda,342983

(*)http://www.ntv.com.tr/turkiye/emniyet-istihbaratin-bilgisayarlarinda-virus-operasyonu,1HuFUG2wC0aNg93bWDMc8A