Site icon BGA Cyber Security – Siber Güvenlik Çözümleri

DDoS & BotNet E-Posta Listesi

ddos e-posta listesi

DDoS-BotNet listesi internetin yaygınlaşmasıyla birlikte önemini hiçbir zaman kaybetmemiş en güçlü siber savaş araçlarından DDoS ve BotNet konularında bilgi paylaşımını arttırmak, Türkçe referans kaynakların oluşmasını sağlamak ve DDoS konusunda etkin koruma sağlayabilmek amacıyla ISP, hosting, kamu kurum ve kuruluşları, kurumsal şirketler, e-ticaret siteleri gibi yapıların sistem, ağ ve güvenlik admin/yöneticilerine yönelik bir e-posta listesidir.

ddos e-posta listesi

DDoS saldırıları bilgi güvenliğinin temel bileşenlerinden “Erişilebilirlik”i hedef alır ve amacı sistemlerin hizmet veremez hale getirilmesidir.

DDoS-BotNet listesi internetin yaygınlaşmasıyla birlikte önemini hiçbir zaman kaybetmemiş en güçlü siber savaş araçlarından DDoS ve BotNet konularında bilgi paylaşımını arttırmak, Türkçe referans kaynakların oluşmasını sağlamak ve DDoS konusunda etkin koruma sağlayabilmek amacıyla ISP, hosting, kamu kurum ve kuruluşları, kurumsal şirketler, e-ticaret siteleri gibi yapıların sistem, ağ ve güvenlik admin/yöneticilerine yönelik bir e-posta hizmetidir. DDoS testleri ve koruma amaçlı kullanılabilecek her tür ticari veya açık kaynak kodlu yazılımın teknik yönleriyle tanıtımının yapılması(kuru reklama kesinlikle izin verilmeyecektir) serbesttir.

Listede konuşulacak konuların hassaslığı göz önünde bulundurularak liste üyeliği sadece geçerli ad-soyad-e-posta-kurum/firma bilgisi bildirenlere açıktır.

Liste ayrıca DDoS&BotNet konusunda çalışma grubu görevi de görecektir. Çalışma grubu, liste üyelerinden oluşur ve iki ayda bir toplanarak güncel DDoS saldırıları, BotNet konularında bilgi paylaşımı gerçekleştirir. Çalışma grubuna katılmak için lütfen bilgi@bga.com.tr adresine e-posta gönderiniz.

Listenin içeriği aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

Listeye üye olmak için: bilgi@lifeoverip.net adresine Ad, Soyad ve Çalışılan kurum/şirket bilgilerini içeren e-posta gönderilmesi yeterlidir. Liste üyeliğinin onaylanması halinde “Hoş geldiniz” mesajı gönderilecektir.

Liste Hakkında Bazı Bilgiler:

Listeye gönderilen tüm mesajlar onaydan(moderasyon) geçmektedir, 5651 sayılı kanuna göre liste sahiplerini zor durumda bırakacak mailler(hakaret vs), spam/reklam mailleri ve DDoS/BotNet konularıyla ilgili olmayan e-postalar onaylanmamaktadır.

Gönderdiğiniz e-postalar listeye gitmiyorsa bunun sebepleri aşağıdaki maddelerden biri olabilir:

Liste Arşivi : SADECE ÜYELERE AÇIKTIR!

Exit mobile version