Site icon BGA Cyber Security – Siber Güvenlik Çözümleri

NetSec Ağ Ve Bilgi Güvenliği Topluluğu E-Posta Listesi

Netsec Ağ ve Bilgi Güvenliği Topluluğu 2006 yılında Türkiye’deki bilişim güvenliği çalışmalarına destek vermek amacıyla kurulmuş gönüllü bir e-posta topluluğudur.

NetSec Ağ Ve Bilgi Güvenliği Topluluğu E-Posta Listesi

Türkiye’de sistem, ağ ve güvenlik birimlerinde çalışan bilişimcilere yönelik hizmet veren Türkiye’nin en geniş katılımlı e-posta listesidir. Listenin amacı, benzer pozisyonlarda çalışan bilişimciler arasında bilgi paylaşımını artırmak ve güvenlik konusunda referans kaynaklar oluşturmaktır.

Ag ve güvenlik amaçlı kullanılabilecek her tür ticari ve açık kaynak kodlu yazılımının tanıtımının yapılması (kuru reklama kesinlikle izin verilmeyecektir) serbesttir. Böylece farklı ürünleri kullanan bilişim profesyonellerine alternatif ürünleri tanıtma fırsatı verilmiş olacaktır.

E-posta hizmetinin yanı sıra 2010 yılı itibariyle Ankara ve İstanbul’da düzenli etkinlikler gerçekleştiren profesyonel bir topluluk haline gelmiştir.

Netsec, Türkiye’de sistem, ağ ve güvenlik birimlerinde çalışan bilişimcilere yönelik hizmet veren Türkiye’nin en geniş katılımlı e-posta listesidir.

Bu e-posta grubunda ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşlarında çalışan siber güvenlik uzmanları, bilişim avukatları, IT yöneticileri, ilgili birimlerdeki yetkili merciler ve şirketlerin bilgi işlem birimlerindeki kişlerden oluşmaktadır.

Listenin içeriği aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

Liste ek olarak Türkçe yayınlanmış belgelerin duyurulması, yeni çıkan güvenlik içerikli yazılımların, makalelerin, etkinliklerin veya ücretsiz eğitim duyurularının paylaşılması amacıyla da kullanılmaktadır.

Listeye Üye Olmak İçin: uyelik@netsectr.org adresine boş bir e-posta gönderilmesi yeterlidir.

Listemize yapılacak olan etkinlik tanıtımı için etkinlik sayfanıza aşağıdaki logoyu ve bağlantıyı ekleyerek destekleyenler arasında göstermeniz gereklidir.

Liste Hakkında Bazı Bilgiler:

Gönderdiğiniz e-postalar listeye gitmiyorsa bunun sebepleri aşağıdaki maddelerden biri olabilir:

Facebook Grubu: https://www.facebook.com/groups/netsec/

Exit mobile version