Hamza Şamlıoğlu Eğitmen

Hamza ŞAMLIOĞLU

Birçok firmada  IT uzmanı olarak görev yapan Şamlıoğlu, 10 yılı aşkın bilişim sektöründeki kariyerinin son altı yılını Bilgi İşlem Sorulusu olarak sürdürmüştür.

İletişim sektöründe 2009 yılından bu yana çalışan Şamlıoğlu, sektörün önde gelen PR firmalarından Zarakol İletişim Hizmetleri’nde üç yıl Sosyal Medya Analiz ve Raporlama görevi ile Communication Partner PR ajansında 3,5 yıl Dijital İletişim Direktörü olarak görev yapmıştır.

Communication Partner İletişim Ajansı’nda 2012 yılında Dijital İletişim Direktörü görevini üstlenen Şamlıoğlu, bugüne kadar sosyal medya iletişimi, sosyal medya reklamları, sosyal medya takibi, dijital, web ve web uygulamaları konularında ülkemizin önde gelen ve global birçok markaya hizmet vermiştir.

Şamlıoğlu, 6 yıllık ajans kariyerinden sonra 2015 sonu itibari ile marka tarafına geçerek  BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. firmasında İletişim Direktörü görevini üstlenmiştir.

TEAkolik.com adresinde 2005 yılından beri blog yazan Şamlıoğlu, ülkemizin önde gelen teknoloji bloggerları arasındadır. Hobi olarak ve tek başına yürüttüğü TEAkolik.com blogunda her ay 500.000 ziyaretçiye hitap etmektedir.

Bugüne kadar birçok üniversitede ve sektörün önemli dijital medya konferanslarında Sosyal Medya Analizi, Sosyal Medya ve Bloglar, Sosyal Medya’da Güvenlik, Sosyal Medya Takibi ve Analizi, Bilgi Güvenliği Farkındalığı, Giyilebilir Teknolojiler ve Mobil Teknolojiler konularında eğitimler ve seminerler vermiştir. Aynı zamanda birçok üniversitede teknoloji konularında eğitimler vermiştir. Aktif olarak konferans ve eğitimlerine devam etmektedir.

Son Yazılar
wpa3

WPA3 Kablosuz Yeni Güvenlik Standardı

WPA3, kablosuz Wi-Fi korumalı erişim denetiminin yeni versiyonu olarak...

DEVAMI
yeti kullanım alanları

Açık Kaynak Kodlu Siber Tehdit İstihbaratı Çözümleri

Siber tehdit, bir veri iletişim yolunu kullanarak bir kontrol sistemi...

DEVAMI
bga staj okulu

BGA Staj Okulu’18 Sınavı Kazanan Kişiler

Günümüz teknoloji dünyasında geleceğin en önemli mesleklerinden biri h...

DEVAMI
Apt Simülatör

Tehdit Simülasyonunda Kullanılan Açık Kaynak Yazılımlar

Tehdit Simülasyonu ve Açık Kaynak Yazılımlar;  Tehdit simülasyonunda k...

DEVAMI