Huzeyfe Önal Eğitmen

Huzeyfe ÖNAL

Bilgisayar mühendisliği eğitiminin ardından 2002 yılından itibaren Ford, AVEA, Vodafone, Turkcell gibi Türkiye’nin altyapı olarak en büyük firmalarında Linux/UNIX sistem uzmanı, ağ güvenliği yöneticisi, bilgi güvenliği denetim uzmanı, adli bilişim analiz uzmanı, sızma testleri uzmanı olarak görev alan Huzeyfe ÖNAL BGA Bilgi Güvenliği Eğt. Dns. Ltd. Şti. bünyesinde çalışmaktadır.

Bilgi güvenliği ve alt dallarını ilgilendiren konularda 50′den fazla özgün Türkçe belge hazırlamış, Snort Saldırı Tespit ve Engelleme Sistemi üzerine yaptığı çalışmalar SourceFire (sourcefire.com) firması tarafından ödüle layık görülmüştür. 2011 yılı itibariyle profesyonel iş hayatına BGA Bilgi Güvenliği Eğitim ve Danışmanlık firmasında Kurumsal Güvenlik Hizmetleri Bölüm Yöneticisi olarak devam etmektedir.

Huzeyfe ÖNAL’ın başlıca uzmanlık alanları uygulama güvenliği, sızma testleri, APT(Advanced Persistent Threat), saldırı tespit ve ağ anormallik tespit sistemleri, ağ tabanlı adli bilişim analizi, bulut bilişim güvenliği, ddos saldırıları ve korunma yolları gibi konulardan oluşmaktadır. Uzmanlık alanlarıyla ilgili Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, KKTC gibi ülkelerde 200′ün üzerinde teknik eğitimi ve 100′ün üzerinde bilgi güvenliği projesini başarıyla tamamlamıştır.

Profesyonel iş yaşamından özenle ayırdığı zamanlarda Türkiye ve Azerbaycan’daki bilgi güvenliği sektörünün gelişmesi için katkıda bulunmaktadır. Çok sayıda konferansta siber ağ ve bilgi güvenliği konularında sunumlar gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında detay bilgi almak için adresi ziyaret edilebilir.

Son Yazılar

Webinar: DeFi Güvenliği

Tarih: 19 Ekim 2021, Salı Saat: 14:00 – 15:00 Konuşmacı: Serhan B...

DEVAMI

Webinar: EDR Ürünleri ile Tehdit Avcılığı Nasıl Yapılır?

Tarih: 21 Ekim 2021, Perşembe Saat: 14:00 – 15:00 Konuşmacı: Musa...

DEVAMI

Webinar: 3. Parti Firma Risklerinden Nasıl Korunulur?

Tarih: 6 Ekim 2021, Çarşamba Saat: 14:00 – 15:00 Konuşmacı: Ferha...

DEVAMI

Webinar: Red Team Operasyonlarında MSSQL’in Rolü Ve İstismar Teknikleri

Tarih: 30 Eylül 2021, Perşembe Saat: 14:00 – 15:00 Konuşmacı: Ahm...

DEVAMI