Terabitlik DDoS Saldırıları
Ev İnterneti ile Nasıl Gerçekleştiriliyor?


Memcached ddos terabit saldırı

Memcached ve Terabitlik DDOS Saldırıları

Son yıllarda en önemli siber savaş aracı olarak kullanılan DDoS (Distributed Denial of Service) saldırıları internet dünyasında, kesin olarak çözümü bulunamayan tehditlerin başında gelmektedir. Son birkaç gündür ise Memcached  istismarı üzerinden terabitlik seviyelerde DDOS saldırıları gerçekleştirildiğine şahit olduk. 

Webinar süresince geçtiğimiz günlerde dünya gündemini meşgul eden ve Memcached uygulamasındaki bir zaafiyeti kullanan DDoS saldırısının nasıl gerçekleştirildiğini örneklerle anlatarak ve kurumlar için benzeri DDOS saldırılarından nasıl korunulacağı konuşulacaktır.


Ali Bay Webinar Memcached

Konuşmacı Hakkında;


Profesyonel iş hayatına TNAP üyesi yedi ISP’den biri olan Grid Telekomünikasyon firmasında Network yöneticisi olarak başladı. Sonrasında ise Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de Network yöneticisi olarak Network Güvenliği, Bilgi Güvenliği ve SOC ekiplerinde aktif olarak çalışmıştır. Albaraka’da çalıştığı dönemde DDoS eğitmeni olarak eğitimler veren Ali Bay; Linux Yaz Kamp’ları ve Akademik Bilişim konferanslarında "İleri Seviye Ağ Atölyesi” kursları için eğitmenlik kariyerini sürdürmüştür. 


Önceki Webinarlarımız!

KİŞİSEL VERİLERİN

Korunması kanunu

Yeni NESİL DDOS SALDIRILARI

Savunma YÖNTEMLERİ

OFANSİF VE DEFANSİF

POWERSHELL

Siber Güvenlikte
Yapay Zeka Uygulamaları

netsec tr logo

BGA Bilgi Güvenliği A.Ş

bilgi@bga.com.tr@BGASecurity