Siber Güvenlik Kış Kampı Başvuruları Açıldı!

siber_guv_kampÜniversite öğrencileri için her yıl düzenli olarak yapılan Siber Güvenlik Kış Kampı, BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin desteği ile Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilecek.

Siber güvenlik uzmanlarının ön görülerine göre 2020 yılına kadar Türkiye genelinde 20.000’den fazla Siber Güvenlik uzmanına ihtiyaç duyulacak. Bu alandaki yetişmiş insan kaynağı problemine çözüm olması ve ülkemizin Siber Güvenlik stratejilerine destek olunması amacı ile ücretsiz olarak gerçekleştirilen Siber Güvenlik Kış Kampı başlıyor!

Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları siberkamp.eventbrite.com adresinde açıldı.

Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılan öğrenciler Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün boyunca ücretsiz olarak eğitim alma fırsatına sahip olacak. Eğitime hak kazanan öğrenciler teorik ve pratik eğitimler alırken sanal sistemler üzerinde (CTF) hacking becerilerini geliştirerek saldırganlara karşı savunma tecrübelerini geliştirecekler.

Siber Güvenlik Kamp’larına bugüne kadar 10.000’den fazla üniversite öğrencisi başvurdu.

BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ olarak düzenlemiş olduğumuz Siber Güvenlik Kamp’larına bugüne kadar 10.000’den fazla başvuru gerçekti. Bu başvurularda her dönem 25-50 öğrenci kabul edildi ve bugüne kadar da 250’den fazla öğrenci Siber Güvenlik uzmanlarımız tarafından yetiştirilerek sektöre kazandırıldı.

Siber Güvenlik Kamplarının sekizincisini Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek.

Siber Güvenlik Kampı’na başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 10 Ocak 2017 tarihinde yeterlilik sınavı yapılacaktır. Yapılacak olan yeterlilik sınav sonucunda 25 (*) kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecektir.

Yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılanların bilgi düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular bulunacaktır.

Siber Güvenlik Kampı’na katılacak olan öğrenciler ücretsiz olarak Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün süreyle özel eğitim alma fırsatı yakalayacaklar.

Hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS  saldırılarına karşı doğru savunma gibi birçok konuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Kampı öğrencileri; eğlenceli CTF yarışmaları sayesinde takım çalışması yeteneklerinin artırılması ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirmesi amaçlanıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan 2017 Siber Güvenlik Kış Kampı’na üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul edilecektir.

BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ Yönetici Ortağı Ozan Uçar; beyaz şapkalı hackerlar olarak bilinen siber güvenlik uzmanlarının, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının teknik yöntemlerini bilmenin yanında, bu kişilerin saldırılarına karşı önlem alma ve ortadan kaldırma konusunda uzmanlaşmaları gerektiğini belirtiyor. Uçar aynı zamanda ülkemizde siber güvenlik alanında yetişmiş uzman açığının kapatılması için çalışmalarının devam edeceğini ve Siber Güvenlik kamplarının bu amaç doğrultusunda hareket ettiğinin altını çiziyor.

Siber Güvenlik Kış Kampı başvuruları 25 Ekim 2016 – 1 Ocak 2017  tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihten sonra gerçekleştirilecek online sınav (yeterlilik sınavı) ile katılımcılar belirlenecektir.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak. Kamp yerine ulaşım masrafları ise öğrencilerin sorumluluğunda olacak.

Daha fazla bilgi, başvuru ve diğer sorularınız için https://www.siberkamp.org/adresini ziyaret edebilir, eğitmen ve destekleyen firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Başvuru: siberkamp.eventbrite.com

Detaylı bilgi: www.siberkamp.org
Başvuru tarihleri: 25 Ekim 2016 – 1 Ocak 2017
Değerlendirme sınavı tarihi: 10 Ocak 2017

(*) Kontenjan katılım durumuna göre kesinlik kazanacaktır.
(**) Yer ve diğer tarihler önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacak ve sizlerle paylaşılacaktır.