Beyaz Şapkalı Hacker (CEH V10) Eğitimi

Siber Güvenlik Uzmanı Eğitimi

CWH (Certified White Hat Hacker), hacking becerilerini, savunma amaçlı kullanarak görev yaptığı veya danışmanlığını yaptığı kurum veya kuruluşların saldırıya uğramasını engellemeye veya saldırıları en az zararla bertaraf etmesini sağlamaya çalışır. Beyaz Şapkalı Hacker, sebeple saldırganların kullandığı saldırı teknik ve yöntemlerini bilmekle kalmayıp bu saldırılara karşı nasıl önlem alınabileceğini, saldırılardan nasıl korunulabileceğini de bilmek zorundadır.

Beyaz Şapkalı Hacker (CEH V10), bilişim suçları işleyen korsanların kullandıkları teknik ve yöntemleri bilen, korsanların eylemleri sırasında kullandıkları araçları ve yazılımları tanıyan, kısacası bilgisayar dünyasının saldırganları (kötü niyetli) ile aynı bilgi ve beceriye sahip olan iyi niyetli güvenlik uzmanıdır.

CEH V9 ve CEH V10 eğitimi katılımcıların saldırı yöntemlerini gerçek sistemler üzerinde uygulamalı olarak gördükleri ve bu saldırı yöntemlerine karşı neler yapılabileceğini öğrendikleri uygulamalı bir eğitimdir.

Bu eğitimin amacı; saldırganlara en iyi şekilde karşılık verebilmeniz için düşmanınızı ve çevre koşullarını çok iyi tanıyarak ve saldırganların sizi alt etmek için kullandığı yöntemleri çok iyi bir şekilde öğrenerek, onlara karşı bu teknikleri etkin bir şekilde kullanabilmeniz prensibi ile ön plana çıkmaktadır.

CWH eğitiminde katılımcılara saldırganlara karşı koyabilmek için gerekli olan en uygun savunma yöntemlerinin seçilmesi ve bu yöntemlerin en verimli şekilde nasıl kullanılacağı öğretilir. Edindikleri bilgileri savunma amaçlı kullanan güvenlik uzmanları White Hat ya da dilimizdeki karşılığı ile Beyaz Şapka olarak adlandırılırlar.

CEH V10 Eğitiminde Erken Kayıtlara %30 İndirim!

Açılacak olan eğitimler için başvurularınızı egitim@bga.com.tr adresimize yapabilirsiniz.
Eğitimlerimiz Ankara ve İstanbul lokasyonlarımızda yapılmaktadır.

Eğitim Kodu BGA-MO1 Eğitim Seviyesi Orta Seviye
Ön Gereksinimler Beyaz Şapkalı Hacker eğitimine katılabilmek için temel seviyede Network ve Linux bilgisine sahip olmak gereklidir. Eğitim Süresi 5 Gün
Sertifika Eğitime katılanlara, BGA tarafından katılım sertifikası verilecektir. CEH sertifikasını almak için ECO-350 veya 312-50 kodu ile bilenen CEH Sınavını geçmek gerekir. Sınav dili İngilizcedir ve bu sınavda CEH adayları bir birinden zorlu 150 bilgi güvenliği sorunu cevaplandırmaya çalışırlar. CEH sertifikasını alabilmek için 150 sorunun ′ini doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu sınavda barajını aştığınızda Certified Ethical Hacker unvanını alamaya hak kazanırsınız.
Kimler Katılmalı Bu eğitim, IT güvenlik görevlileri, denetçiler, güvenlik uzmanları, site yöneticileri ve ağ altyapı bütünlüğü konusunda çalışmalar yapan herkes için önemli ölçüde yarar sağlayacaktır.

Beyaz Şapkalı Hacker (CEH V10) Eğitimi Özet İçeriği

 • Bilgi Güvenliğinde Sızma Testi (Penetration Test)
 • Sızma Testlerinde Keşif ve Bilgi Toplama Çalışmaları
 • Sosyal Mühendislik ve Son Kullanıcıyı Hedef Alan Saldırılar
 • Host/Ağ/Port Keşif Ve Tarama Araçları
 • Açıklık Tarama ve Zafiyet Tespit Yazılımları
 • Exploit Çeşitleri ve Metasploit Kullanımı
 • Yerel Ağ Saldırı Yöntemleri
 • Firewall, IDS/IPS ve İçerik Filtreleme Sistemlerini Atlatma
 • IPS/IDS atlatma teknikleri
 • İçerik filtreleme atlatma teknikleri
 • DOS/DDOS Saldırıları ve Korunma Yöntemleri
 • Kablosuz Ağlara Yönelik Saldırılar
 • Web Uygulama Güvenliği ve Hacking Yöntemleri
 • Parola Kırma Saldırıları ve Şifreleme Teknolojileri
 • TCP/IP Protokol Ailesi Zafiyet Analizi (Self Study)
 • Paket Analizi, Sniffing (Self Study)

Eğitim fiyatı, detaylı bilgi ve başvuru için egitim@bga.com.tr adresimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Eğitime hemen kayıt olun, %30 indirim fırsatını kaçırmayın!
Kıdemli eğitmenlerimiz ve EC-Council akredite eğitim kurumu olarak karşınızdayız...

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Mail listemize üye olarak eğitim fırsatlarını kaçırmayın!
Eğitim ve ücretsiz etkinliklerizden haberdar olmak için e-posta listesimize üye olun!.