Sektörün lider SIEM çözümü ile tehditleri daha hızlı tespit edin.

Hızlı bir çözüm için uzmanlarımızdan şimdi bilgi & demo talep edin.

QRadar'a Genel Bir Bakış

Esnek Entegrasyon
IBM QRadar® Security Information and Event Management (SIEM), siber güvenlik ekiplerinin kurumunuzu hedef alan tehditleri önceliklendirme, analiz etme ve bu tehditlere müdahale etmelerini sağlar. Zero Trust stratejisinin ayrılmaz bir parçası olarak, ağınızdaki binlerce cihazdan, uç noktadan ve uygulamadan gelen log ve flow verilerini otomatik olarak toplar ve analiz eder, olay analizini ve iyileştirme sürecini hızlandırmak için uyarılar oluşturur. QRadar SIEM, on-prem ve bulut ortamları üzerinde kullanılabilir.
Uzmanlarımızdan bilgi almak için şimdi formu doldurun

  Neden QRadar

  Kapsamlı Görünürlük

  QRadar SIEM ürünü, kurumunuza ait güvenlik verilerini toplamasına, işlemesine ve analiz etmesine olanak tanır. Kurumların sistemlerinde ve ağlarında gerçekleşen olayları ve saldırıları hızlı bir şekilde tespit etmelerine, yanıt vermelerine, oluşan olayların kaynağını ve etkilerini belirlemelerine yardımcı olur. Ayrıca, oluşan her bir olay için olayın gerçekleştiği zaman diliminde neler olduğu ve hangi sistemlerin etkilendiği belirlenebilir. Kapsamlı görünürlük, güvenliği sağlamak ve saldırıları önlemek için kurumların önlem almalarına olanak tanır.

  Gerçek Zamanlı Tehdit Saptama

  QRadar SIEM, gerçek zamanlı tehdit saptamaya yönelik offense, kural ve korelasyon özellikleri ile kurumların sistemlerinde ve ağlarında gerçekleşen olayları ve saldırıları hızlı bir şekilde tespit etmelerine ve yanıt vermelerine olanak tanır. Bu özellikler sayesinde, kurumlar tehditleri önceden tanımlayarak, sistemlerinde ve ağlarında gerçekleşen olayları anında tespit eder ve önleyebilir. QRadar SIEM tarafından çalıştırılan algoritmalar, yardımcı uygulama ve eklentiler sayesinde gerçek zamanlı olarak tehdit saptaması yapılır. Bu algoritma ve eklentiler, sistemlerde ve ağlarda gerçekleşen olayları ve saldırıları erken tespit etmek için tasarlanmıştır.

  Esnek Mimari

  QRadar SIEM ürünü esnek mimari konusunda tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Öncelikle, kurumların ihtiyacına göre ölçeklendirilebilir. Bu, kurumların değişebilen yapılarına göre ihtiyacı olan güvenlik önlemlerini kolayca ekleyebilmelerine olanak tanır. Fiziksel, sanal veya bulut tabanlı bir çözüm olarak kurulabilir, böylece kuruluşların mevcut altyapılarına en uygun olanı seçebilirler. Kurulum senaryoları arasında yer alan All-in-one veya distributed olarak kurumun EPS değerlerine uygun mimari tasarımlar sunmakta ve kurulum maliyetlerini azaltmaktadır. Farklı lisanslama modelleri ile (Server sayısı veya EPS olarak) uygun seçenekler sunmaktadır.

  Entegrasyon

  QRadar SIEM ürünü kolay ve hızlı kurulur. Kurulumun hemen ardından Log Source Management uygulaması ile tek sayfa üzerinden kolayca log kaynakları entegre edilebilir. 700’den fazla log kaynağından Event ve Flow verilerini merkezi olarak toplar. QRadar SIEM, birçok farklı kaynak ve protokolü destekler ve birçok farklı 3rd party araçlarla entegre edilebilir. Ayrıca, API ve farklı ürünlere ait eklentilerin kolay entegrasyonu ile güvenlik seviyesini üst düzeye çıkarılabilir.

  Raporlama Yetkinliği

  QRadar SIEM, kurumların güvenlik verilerini analiz etmelerine ve raporlamalarını sağlar. Raporlar, manuel ve otomatize olarak oluşturulabilir. Bu raporlar arasında güvenlik olaylarının sayısı, saldırı türleri, sistem performansı gibi raporlar yer alır. Bu raporlara eklenecek filtreler ile ileri seviye sorgu çıktıları raporlanabilir ve bu sorgularla oluşturulan raporlar tablo, çubuk, pasta grafik gibi özelleştirilebilir. Oluşturulan ve analiz edilen raporlar farklı formatlarda (csv, html, pdf, excel) iletilebilir. İç ve denetimler kapsamında uyumluluğu hızlandırmak için önceden oluşturulmuş raporlar ve şablonlar bulunmaktadır.

  Tecrübeli uzmanlarımızdan destek almak için şimdi bize ulaşın

  IBM QRadar’ın yeteneklerine hakim, güncel siber güvenlik tehditlerini yakından takip eden uzmanlarımızla görüşerek ihtiyaçlarınız için doğru çözüme ulaşın!