BGA Security
Makaleler

Android Zararlı Yazılım Analizi

Android Zararlı Yazılım Analizi; Günümüz bilgisayar sistemleri ve akıllı cihazları sahip oldukları yetenekler ile kullanıcılarına fayda sağlarken, kullanıcı bilgilerini çalmak ya da cihazları başka amaçlarda kullanmak için kötü niyetli kişilerin hedefi olmaktadırlar. Peki biz kontrolsüz büyümesi ile dünyayı saran, henüz uygulama geliştiricilerinin bile tam denetim sahibi olamadığı uygulamalara sahip olan ve neredeyse bedenimize yapışık halde bizimle dolaşan, en mahrem bilgilerimizi bulundurduğumuz mobil cihazlarımızın güvenliklerini ne kadar önemsiyoruz?

Bu yazıda sadece sizlerin değil, Android marketin bile farkında olmadan telefonunuzun nasıl kötücül amaçlar için kullanılabileceğinden bahsedilecek, “Play Store” üzerinden geçtiğimiz hafta indirilmiş, tamamen normal gözüken ve Türk kullanıcıları hedef alan zararlı yazılımların nasıl çalıştıklarından bahsedilecektir.

Android Zararlı Yazılım Analizi

Geçtiğimiz hafta itibariyle mağazadan henüz yeni kaldırılan bu uygulamaların, mağazada bulunduğu sırada bizim tarafımızdan allınmış ekran görüntüleri ve indirilme sayısı aşağıda verilmiştir. Ayrıca bu iki uygulamaya benzerlik gösteren, geçtiğimiz ay markette yer almış bir zararlı yazılımdan da inceleme sırasında bahsedilmiştir.

Duyuru Listemize Kayıt Olun, Güncel Eğitim Fırsatlarını Kaçırmayın!
Eğitimlerimizden haberdar olmak için listemize üye olmayı unutmayın.