BGA Security
Makaleler

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitim Notları

Beyaz Şapkalı Hacker (Certified WhiteHat Hacker), bilişim suçları işleyen korsanların kullandıkları teknik ve yöntemleri bilen, korsanların eylemleri sırasında kullandıkları araçları ve yazılımları tanıyan, kısacası bilgisayar dünyasının kötü adamları ile aynı bilgi ve beceriye sahip, iyi niyetli güvenlik uzmanıdır.

Beyaz Şapkalı Hacker Eğitim Notları

Beyaz Şapkalı Hacker CEH eğitimi siber dünyada hackerların kullandığı yöntem ve araçları uygulamalı olarak anlatarak proaktif güvenlik bilinci oluşturmayı hedefleyen bir eğitimdir. “Siber Tehditler Ve Savunma Yöntemleri” Ec-council CEH (Certified Ethical Hacker) eğitimi v8 -V9 ile tam uyumludur.

Defensive securityden Offensive security anlayışına geçiş. Güvenlik = Sigorta şirketi benzetmesi, Güvenliğe harcanan paraların “her yıl boşa yatırılan paralar” olmadığını anlamak / göstermek. Ürün bağımsız, bilgi güvenliği konusunda belirli konularda yorum yapabilecek hale gelmek. Şirketlerin güvenlik departmanı çalışanlarının kariyer hedeflerini yükseltmek. Oyunda perde arkasına göz atmak Amaç ve Hedefler? Ezber Değil Mantık! Amaç ve Hedefler Eğitim sonrası BGA başarı sertifikası verilecektir. Bu konudaki uzmanlığınızı uluslararası geçerli sertifikalarla belgelemek için 312-50 kodlu sertifika sınavına girebilirsiniz.

Bölüm 1, 2 ve 3

Bölüm 4, 5 ve 6

Bölüm 7, 8 ve 9

Bölüm 10, 11 ve 12

Bölüm 13, 14 ve 15

Bölüm 16, 17 ve 18

Bölüm 19

Duyuru Listemize Kayıt Olun, Güncel Eğitim Fırsatlarını Kaçırmayın!
Eğitimlerimizden haberdar olmak için listemize üye olmayı unutmayın.