BGA Security
Makaleler

Siber Sigorta Nedir?

Saldırganlar her geçen gün geliştirdikleri yeni saldırı türleri ile güvenlik mekanizmalarını atlatmaya çalışmaktadırlar. Daha önce karşılaşılmamış saldırıların tespit edilmesi oldukça zordur. Bunların yani sıra yeni tespit edilen bir saldırıya karşı bütün hedef sistemlerin çok hızlı bir şekilde adapte olmaları gerekmektedir.

Güncel siber saldırılara karşı alınması gereken ilk önlem sistemlerin güncel tutulmasıdır. Kullanılan işletim sistemi, üçüncü parti uygulamalar, antivirüsler ve kullanılan bütün yazılımlar mutlaka güncel tutulmalıdır.

Bunların yanı sıra kurumunuza yönelik gerçekleşebilecek saldırıları daha gerçekleşmeden önce kesmek istiyorsanız belirli aralıklarla Sızma Testi (Pentest) yaptırmanız şart ! Sızma Testinde siber güvenlik uzmanları hedef sisteme bir saldırgan bakış açısıyla sızmaya çalışır. Uzmanlar, hedef sistemlere erişebilmek için saldırganların deneyebileceği olası senaryoları test ederler. Testler esnasında uzmanlar, bir saldırganın yapabileceği gibi aşağıda örnekleri verilen işlemleri yapmaya çalışır.

Siber Sigorta Nedir?

Duyuru Listemize Kayıt Olun, Güncel Eğitim Fırsatlarını Kaçırmayın!
Eğitimlerimizden haberdar olmak için listemize üye olmayı unutmayın.