SentinelOne
Yeni nesil EDR/XDR

Her geçen gün daha da karmaşık hale gelen siber saldırılara karşı geleneksel güvenlik önlemleri yetersiz kalmaktadır.
Dolayısı ile kurumlar da yeni saldırı türleri ile mücadele etmekte ve büyük risk veya kayıplarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Yeni nesil siber saldırılara karşı etkin bir koruma için EDR/XDR Teknolojileri kurumların uç noktalarında yerlerini almaktadır.

Sentinelone ‘ın oluşan bu güncel saldırılara karşı kurum güvenliğinizi nasıl sağladığına dair detaylar bu sayfada yer almaktadır.

SentinelOne Singularity​:

SentinelOne Singularity güvenlik platformu, hassas verileriniz için, karmaşık tehditlere karşı daha verimli koruma sağlayarak, SOC ve BT Operasyon Ekiplerini güçlendirir.

Singularity özelliği, farklılaştırılmış uç nokta koruması, uç nokta tehdit tespiti ve müdahalesi, IoT güvenliği, bulut güvenliği ve BT operasyon yetenekleri sunarak, birden fazla mevcut teknolojiyi tek bir çözümde birleştirir. SentinelOne, Windows, Mac, Linux ve Kubernetes için kaynak açısından verimli otonom ajanlar sunar ve fiziksel, sanal, VDI, müşteri veri merkezleri, hibrit veri merkezleri ve bulut hizmeti sağlayıcıları dahil olmak üzere çeşitli platformları destekler.

Uzmanlarımızdan bilgi almak için şimdi formu doldurun:  SentinelOne Singularity XDR Platform Yetenekleri

  SentinelOne, gelişmiş altyapı ve modern siber güvenlik uç nokta çözümleri ile günümüzde yaşanan siber saldırılara karşı proaktif bir siber güvenlik çözümü sağlamaktadır.

  Detect Threats At All Stages:

  SentinelOne Endpoint XDR teknolojisi olarak tüm atak aşamalarında tespit yapabilecek patentli bir detection algoritmasına sahiptir. Bu algoritmanın temellerini farklı detection engineleri oluşturur. Bilinen zararlılar ve siber tehdit istihbaratı verilerine dayalı Reputation, Deep File Inspection yaptığı Static AI ve Static AI Suspicious, Davranış Analizi yaptığı ve karmaşık Machine Learning algoritmaları kullandığı Behavioral AI gibi daha birçok atak türüne karşı özel geliştirilmiş engineler ile maksimum koruma ve tespit sağlar.

  Deep Visibility / Threat Hunting:

  Kuruluşlar, tehditleri keşfetmek için reaktif bir süreç yerine proaktif bir sürece sahip olmayı bir hedef haline getirmelidir. Proaktif tehdit avı, saldırıların bir kurumsal ağa veya altyapıya ulaşmadan önce aranmasını sağlar.

  SentinelOne, tehdit avı sırasında hızlı sorgulama süreleri ve gelişmiş eylemler sunar. Gelişmiş eylemler, saldırıların arkasındaki nedeni, patentli teknolojisi olan stoyline aracılığı ile oluşan incidentın olay örgüsünü görmemizi sağlar.

  Ransomware Attacks Protection:

  Bir kurum ya da kuruluşun başına gelebilecek en korkutucu senaryo bir fidye yazılımı (Ransomware) saldırısı yaşamasıdır. Bu gibi korkutucu, kurum prestijini ve kritik verilerini etkileyen karmaşık ve dramatik saldırıları SentinelOne XDR kolayca önleyebilir. Rollback, SentinelOne ‘ın ransomware olayı yaşanmış endpointlerde geri dönme aksiyonudur. Bu özellik, kötü amaçlarla şifrelenmiş/silinmiş dosyaları tek bir tıklama ile önceki durumlarına geri getirilmesini sağlar. Bu mükemmel özelliği ile diğer tüm EDR/XDR üreticilerinden ayrılmaktadır.

  %100 MITRE ATT&CK Coverage(Compatible):

  Siber güvenlik uzmanlarının özellikle endpoint güvenlik çözümlerinden beklediği en önemli özelliklerinden birisi Mitre ATT&CK ile uyumlu olmasıdır. Mitre ATT&CK frameworkü atakların anlaşılmasında, saldırganın davranışlarının ne anlama geldiğini belirlemede ve olay örgüsünü anlamak için kullanılır. SentinelOne yapılan herhangi bir saldırının tüm aşamalarının Mitre ATT&CK ‘ın hangi taktik ve tekniği ile eşleştiğini %100 uyumlu şekilde vermektedir. Bu sayede yapılan saldırıyı daha kolay tanımlama ve analiz etme imkanı sağlar.

  DAHASI

  SentinelOne Singularity XDR Platform’un yukarıda bahsedilen özelliklerine ek olarak bir çok özelliği bulunur. Bunlardan bazıları:

  • Kill & Qarantine , Remedation ve Ransomwareler tarafından şifrelenen dosyaların geri döndürülebilmesi için Rollback özelliği bulunur.
  • Kendi özel kurallarınızı yazma imkan sağlar, bu kurallara hit eden her aktiviteyi tespit edebilir veya engelleme yapabilir.
  • SentinelOne Storyline teknolojisiyle yaşanan bir incidentta var olan tüm eventlerin olay örgüsü ve bütünlüğünü ekstra bir çaba sarfetmeden sunar. Bu sayede saldırganın sistemde yağtığı aktiviteleri anlamak için ekstra bir query oluşturmak veya hunting yapmaya gerek kalmaz.
  • Fonksiyonel olarak Device Control, Firewall Control, Vulnerability Management, Patch Management, Remote Script Orchestration, Ranger, Multi Tenancy, Inventory Management gibi modüllerle güvenliğin yanında endpoint yönetimini daha kolay hale getirmektedir.
  • SentinelOne tespit, engelleme ve fonksiyonel olarak EDR teknolojisine birçok yenilikler katar. Bu sebeplede Mitre Engenuity testlerinde son üç yılda liderliğini korumaktadır.
  • Geniş API desteği (+340 native entegrasyon) sunar.
  • Aşağıdaki görselde 2022 yılında Mitre tarafından gerçekleştirilen ve birçok üreticinin katıldığı EDR/XDR testlerinde SentinelOne ‘ın liderliği koruduğu görebilirsiniz.

  Bilgi ve Satın Alma için Uzmanlarımızla Görüşün

  Bilgi &
  Demo Talep Edin