Siber Risk Skor Kart

Kurumunuzun Siber Risk Skorunu

Öğrenmek İster misiniz?

 

Riskinizi Yönetin, Varlıklarınız Arasında Boğulmayın!

Normshield ile Kurumunuzun Siber Güvenlik Risk Skorunuzu Öğrenin!

Siber risk, bir kurumun bilgi teknolojisi altyapısında meydana gelebilecek beklenmedik bir teknik arıza yada bu altyapı sistemlerine yönelik olarak gerçekleştirilen siber saldırılar sonucu kaynaklanabilecek muhtemel finansal kayıp ve marka değerine yönelik oluşabilecek zararları ifade eden risk durumudur. Normshield’in pasif siber istihbarat modülü işletmenizi siber saldırılardan korumak için kullanabileceğiniz faydalı bilgiler sunmaktadır. Siber Risk Skor Kart, bilinen ancak henüz kapatılmamış güvenlik açıkları ve açık ağ bağlantı noktaları gibi olası güvenlik risklerinden genel olarak internet üzerinden erişilebilen verilerinizi tarayan (pasif tarama) bir hizmettir.

Siber Riskleri Ölçme ve Raporlama

20 Farklı Kategoride Net Değerlendirdirme

Performans Takibi Zayıf Noktaların Tespiti

Cyber Risk ScoreCard

Normshield’ın geliştirmiş olduğu Scorecard, kurumuzu ilgilendiren, internette bulunan birçok kaynağı sürekli bir şekilde izler ve kurumunuza yönelik herhangi bir tehdit olması durumunda size bilgi verir.

Siber Risk Skor Kart

Kurumunuzu Siber Risklere Karşı Gözetin

VARLIKLARINIZI KORUYUN!

Scorecard, kurumunuz hakkında saldırganlar tarafından internete sızdırılmış e-posta adresi, şifre ve kaynak kod gibi varlıkları taramasının yanı sıra kurumunuz çalışanlarını ve müşterilerini aldatmaya yönelik olarak kurulmuş sahte websiteleri, mobil uygulamaları ve diğer ürünleri de sürekli bir şekilde taramaktadır.

siber risk skor kart

Siber istihbarat

Skor kart, bilgi toplamak için açık Kaynak İstihbaratıdan faydalanır. Saldırganlar ve yasal güvenlik firmaları güvenlik açıkları ve daha farklı bir çok bilgi için sosyal medya, websitesi ve daha birçok kaynağı sürekli bir şekilde taramakta ve elde ettikleri bilgileri forumlarda ya da kendi websiteleri gibi kaynaklarda belirli aralıkla paylaşmaktadırlar. Bu verilerin tamamına Açık Kaynak İstihbaratı (OSINT) denir. OSINT, Siber Risk Skor Kart analizi için kullanılan birincil veri kaynağıdır.

siber sigorta risk kartı

SÜREKLİ GÖZETİM

Normshield Siber Risk Skor Kart bir şirketi yirmi  farklı kategoride değerlendirir. Her kategori, bir firmanın siber güvenlik durumunun farklı bir yönünün değerlendirilmesi için faydalı bilgiler sağlamaktadır. Sürekli Gözetim, Siber Güvenlik alanında yeni ortaya çıkmış ve son yıllarda hızla önem kazanan bir Siber İstihbarat Servisi modelidir. 

siber skorunuzu öğrenin

Örnek Risk Skoru Raporumuza bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Normshield Türkiye Distribütörü – BGA Bilgi Güvenliği A.Ş. | bilgi@bga.com.tr@BGASecurity