SOCRadar, Genişletilmiş Tehdit İstihbaratı (Extended Threat Intelligence – XTI) adını verdiği yeni yaklaşımla üç farklı güvenlik hizmetini bir arada sağlayan bir SaaS platformudur. Siber Tehdit İstihbaratı (CTI), Dijital Risk Koruma Hizmeti (DRPS) ve Dış Tehdit Yüzeyi Yönetimi (EASM) servislerini birleştiren SOCRadar kullanıcılarına siber güvenlik tehditlerine karşı bir erken uyarı sistemi sunar.

Hacker bakış açısıyla proaktif güvenlik hizmetleri sağlamaya çalışan SOCRadar, siber tehdit istihbaratını coğrafya ve sektör gibi bağlamlar kapsamında değerlendirip aksiyon alınabilir şekilde sunar. Makina öğrenmesi ve analist desteğini birleştirerek günümüz güvenlik ekiplerinin verimli çalışmasının önündeki en büyük engel olan yanlış pozitif alarmları ortadan kaldırır.

Uzmanlarımızdan bilgi almak için şimdi formu doldurun

  Dış Tehdit Yüzeyi Yönetimi (EASM)

  Dijitalleşen dünyada başvurulan online hizmetlerin ve bulut bilişim kullanımının yaygınlaşması sebebiyle kurumlar dijital varlıklarının envanterini tutmak ve bunları izleme konusunda zorluk yaşamaktadır. Artan saldırı yüzeyi ile birlikte güvenlik ekiplerinin korumakla sorumlu olduğu dijital varlıklara yönelik görünürlüğe sahip olması stratejik bir önceliktir. SOCRadar, kullanıcılarından herhangi bir talepte bulunmadan dijital varlıklarını tespit ederek, kurumların dijital varlıklarının bir haritasını saldırgan perspektifine göre çıkartır. Böylece hangi noktalardan saldırı gelebileceğine dair bilgi ve öngörü ile siber savunma konusundaki görünürlük güçlendirilir

  Dijital Risk Koruma Hizmeti (DRPS)

  Proaktif bir siber güvenlik yaklaşımı için sadece EASM çözümlerine sahip olmak yeterli değildir. SOCRadar’ın XTI yaklaşımının bir diğer ayrılmaz parçası,  Dijital Risk Koruma Hizmetleridir. Günümüz tehdit unsurlarının saldırılarında aktif olarak kullandığı unsurlara konvansiyonel güvenlik yöntemleri ile karşılık vermek siber hijyeni sağlamada yetersiz kalmaktadır.
  Kurumların dijital dünyadaki varlıklarını hedef alan potansiyel tehditleri belirlenmesi DRPS’n in temel amacıdır. SOCRadar, yalnızca risk potansiyeline sahip dijital varlıkları belirlemekle kalmaz, kurumların hassas verilerinin çalınmasına ve kendilerine yönelik siber saldırı düzenlenmesine imkân verecek veri noktalarını (Bulut sunucuları, repolar, SSL sertifikaları, sosyal medya vb) aktif şekilde izleyerek harekete geçilebilir istihbarat sağlar. SOCRadar’ın geniş veri tabanında yer alan bilgiler ile kullanıcılar geçmişe yönelik tarama yapabilir ve varsa sızdırılmış verilerin hangileri olduğunu öğrenebilirler.

  Siber Tehdit İstihbaratı (CTI)

  SOCRadar, siber tehdit aktörlerinin faaliyetlerini yürüttüğü farklı dark web mecralarını izleyerek kullanıcılarına bağlamsal istihbarat sağlar. Çalınan verilerin alışverişinin yapıldığı, saldırganlar arasında iletişimin sağlandığı çeşitli platformlardan bilgi alabilmek kurumları saldırılara karşı önlem almada bir  adım öne geçirmektedir. Yüzlerce tehdit aktörünün aktif şekilde takibini yapan SOCRadar, kullanıcılarına tehdit avı sürecinde kendileri ile doğrudan  ilişkili verileri sunar.

  Take Down Hizmeti

  SOCRadar, müşterlerinin siber güvenliğini tehlikeye atacak ya da marka itibarını zedeleyecek şekilde faaliyet gösteren dijital varlıkların ortadan kaldırılması için harekete geçtiği ‘takedown’ hizmeti verir. Şirketinizi hedef alan bir oltalama saldırısında kullanılan alan adlarından, farklı platformlardaki sosyal medya hesaplarına kadar geniş bir yelpazede takedown hizmetleri SOCRadar müşterilerine başarıyla verilir.

  Üçüncü Taraf Tehdit İstihbaratı

  Son yıllarda ciddi bir tehdit haline gelen üçüncü taraf veri sızıntılarına karşı, SOCRadar kullanıcılarına hizmet aldıkları, tedarik zincirlerinde bulunan şirketler ile ilgili de istihbarat alma imkânı verir. Hizmet aldığınız bir şirketin verilerini çaldırması, sizin kurumunuzun da hassas verilerinin siber tehdit aktörlerinin eline geçmesinin önünü açar. Üçüncü taraf riskleri engelleyebilmek için SOCRadar müşterileri tedarik zincirlerinde yer alan şirketler ile  ilgili de siber tehdit istihbaratı alır.

  Tecrübeli uzmanlarımızdan destek almak için şimdi bize ulaşın

  SOCRadar’ın yeteneklerine hakim, güncel siber güvenlik tehditlerini yakından takip eden uzmanlarımızla görüşerek ihtiyaçlarınız için doğru çözüme ulaşın!