ISACA Istanbul Chapter Üyelerine Özel BDDK Sızma Testi Eğitimi

BGA & ISACA-Istanbul Chapter iş birliğiyle 7 Aralık 2013 Cumartesi bir günlük BDDK Sızma Testleri Eğitimi düzenlenecektir. Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz eğitime katılamayan üyelerimizin yoğun talebi doğrultusunda söz konusu eğitimin tekrarı niteliğinde planlanmıştır.
 
Eğitimimiz sadece ISACA Istanbul Chapter üyeleri için düzenlenmiş olup ücretsizdir. Katılımcı sayısı 50 kişi ile sınırlandırılmış olup kayıt önceliği esas alınacaktır. 

Bankalardaki bilgi güvenliği seviyesinin arttırılması amacıyla  BDDK tarafından yayınlanan “Bilgi Sistemlerine İlişkin Sızma Testleri” konulu genelgeye göre Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankalar yılda en az bir kere sızma testleri gerçekleştirmek durumundadır. Gerçekleştirilecek olan eğitim kapsamında BDDK tarafından yayınlanan genelgede bahsedilen konu başlıklarını içerecek şekilde bir banka senaryosu üzerinden sızma testlerinde nelere dikkat edilmeli, hangi standartlar ve araçların kullanımı tercih edilmeli, sızma testlerinin diğer testlerden farkları ve sertifikasyon konularına  değinilecektir. 


Eğitim, bankalarda çalışan ve BDDK tarafından yaptırılması zorunlu tutulan sızma testi çalışmalarının takibini yürütecek teftiş ekiplerine yönelik hazırlanmıştır.

Eğitim içeriği aşağıdaki gibidir:

a)İletişim Altyapısı ve Aktif Cihazlar

b)DNS Servisleri
c)Etki Alanı ve Kullanıcı Bilgisayarları
ç)E-posta Servisleri
d)Veritabanı Sistemleri
e)Web Uygulamaları
f)Mobil Uygulamalar
g)Kablosuz Ağ Sistemleri
ğ)ATM Sistemleri
h)Dağıtık Servis Dışı Bırakma Testleri
i)Sosyal Mühendislik Testleri
 
Kayıt: Kayıt için kayit@isaca-istanbul.org adresine mail göndermeniz yeterlidir. Katılımcı sayısı 50 kişi ile sınırlandırılmış olup kayıt önceliği esas alınacaktır.
 
Eğitim Tarih ve Saati: 07 Aralık 2013, Cumartesi, 09:30-17:00
Eğitim Yeri Adresi: Saray Mah. Yılmaz Plaza Ö. Faik Atakan Cad. No:3 34768 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
 
Kroki:
 
  

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Mail listemize üye olarak eğitim fırsatlarını kaçırmayın!
Eğitim ve ücretsiz etkinliklerizden haberdar olmak için e-posta listesimize üye olun!.