Siber Güvenlik Yaz Kampı’17 Başvuruları Açıldı!

siber güvenlik yaz kampı

Siber güvenlik alanındaki yetişmiş insan kaynağı problemine çözüm olması amacı ile her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Siber Güvenlik Yaz Kampı başvuruları 19 Nisan 2017 tarihinde siberkamp.org adresinde açıldı.

Siber Güvenlik Kış Kampı’na katılan öğrenciler Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen siber güvenlik uzmanlarından 7 gün boyunca ücretsiz eğitim alma fırsatına sahip olacak. Eğitime hak kazanan öğrenciler teorik ve pratik eğitimler alırken sanal sistemler üzerinde (CTF) hacking becerilerini geliştirerek saldırganlara karşı savunma tecrübelerini geliştirecekler.

Siber Güvenlik Kamp’larına bugüne kadar 12.000’den fazla üniversite öğrencisi başvurdu.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ desteği ile 2011 yılından bugüne kadar düzenlenen Siber Güvenlik Kamp’larına 12.000’den fazla başvuru gerçekti. Bu başvurularda her dönem 25-50 öğrenci kabul edildi ve bugüne kadar da 250’den fazla öğrenci siber güvenlik uzmanlarımız tarafından yetiştirilerek sektöre kazandırıldı.

Bu yaz 10. düzenlenecek olan Siber Güvenlik Kampı’na bölüm ve sınıf fark etmeksizin üniversite öğrencilerinin başvuruları kabul ediliyor.

Siber Güvenlik Yaz Kampı’17 Başvuru: siberkamp.eventbrite.com

Siber Güvenlik Kampı’na başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 17 Haziran 2017 tarihinde online olarak yeterlilik sınavı yapılacaktır. Yapılacak olan yeterlilik sınav sonucunda 25 kişi Siber Güvenlik Yaz Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecek.

Online yapılacak olan yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılımcıların bilgi düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular bulunacak.

Siber Güvenlik Yaz Kampı’na katılacak olan öğrenciler ücretsiz olarak Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün süreyle özel olarak eğitim alma fırsatı yakalayacaklar.

Hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS saldırılarına karşı doğru savunma gibi birçok konuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Yaz Kampı öğrencileri; eğlenceli CTF yarışmaları sayesinde takım çalışması yeteneklerinin artırılması ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirmesi amaçlanıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan 2017 Siber Güvenlik Yaz Kampı’na üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programında öğrenimlerine devam eden öğrenciler kabul edilecektir.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak. Daha fazla bilgi, başvuru ve diğer sorularınız için siberkamp.org adresini ziyaret edebilir, eğitmen ve destekleyen firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başvuru: siberkamp.eventbrite.com
Detaylı Bilgi: Siberkamp.org
Başvuru Tarihi: 19 Nisan – 10 Haziran
Sınav Tarihi: 17 Haziran 2017
Kamp Başlangıç: 3 Temmuz 2017
Kamp Bitiş: 8 Temmuz 2017

3 Yorum

 1. Hamza Şamlıoğlu 2 Haziran 2017 21:47

  Merhaba,

  Şehir henüz netleşmediği için açıklanmadı. Önümüzdeki haftalarda netleşecektir.

 2. Tuncer Ataç 1 Haziran 2017 09:35

  Bu eğitim hangi şehirde yapılacak acaba ?

 3. efk 1 Mayıs 2017 18:47

  Hangi şehirde yapılacak

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Mail listemize üye olarak eğitim fırsatlarını kaçırmayın!
Eğitim ve ücretsiz etkinliklerizden haberdar olmak için e-posta listesimize üye olun!.