BGA Staj Okulu’21 Kış Dönemi Başvuruları Açıldı!

Siber istihbarat, tehdit istihbaratı, zararlı yazılım analizi gibi alanlarda kariyer yapmak, kendini geliştirmek ve bu konuda uzmanlaşma isteyen üniversite öğrencilerini ‘BGA Staj Okulu’na davet ediyoruz.

Günümüz teknoloji dünyasında geleceğin en önemli mesleklerinden biri haline gelen Siber Güvenlik alanında; deneyimli kadrosu ile sektöre farklı bir bakış açısı sunan Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ, BGA Staj Okulu ile üniversite öğrencilerine kapılarını açıyor.

Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ, bilgi güvenliği konusundaki deneyim ve uzmanlığını BGA Staj Okulu’nda üniversite öğrencilerine aktaracak. Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin deneyim ve uzmanlığını öğrenciler ile paylaşacağı “BGA Staj Okulu”, gerçek proje uygulamalarıyla katılımcılarına siber istihbarat, güvenlik konularında yeni deneyimler ve farklı bakış açısı sunması planlanıyor.

Yoğun bir ilgi gören BGA Staj Okulu’na yapılacak olan ilk başvurulardan sonra online sınav ile Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nde staj yapmaya hak kazanan en başarılı 10 kişi seçilecek.

Üniversite öğrencilerinin katılabileceği BGA Staj Okulu Kış Dönemi başvuruları 19 Ocak -15 Şubat 2021 tarihleri arasında açık olacak.

Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin siber güvenlik uzmanları ve eğitmenlerinin yetiştireceği BGA Staj Okulu kazananları Şubat, Mart, Nisan aylarında staj kariyerlerine Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nde başlayacaklar. Ayrıca stajyer öğrencilere Türkiye’deki bilişim güvenliği firmalarında yarı / tam zamanlı çalışma konusunda destek sağlanabilecek.

BGA Staj Okulu Tarihleri:

Başvuru: 19 Ocak 2021 – 15 Şubat 2021
Sınav Tarihi: 16 Şubat 2021
Mülakat Tarihleri: 17-18 Şubat 2021
Kazanan Kişiler: 19 Şubat 2021
Staj Tarihleri: 22 Şubat – 16 Nisan 2021

Aranan Nitelikler:

 • Üniversitelerin 3, 4 sınıflarında okuyan öğrenciler
 • Temel Ağ bilgisi ve orta / iyi seviye Linux bilgisi
 • Herhangi bir programlama dili kullanarak bir yazılım geliştirmiş olmak
 • Araştırma-merak etme duygularını yoğun yaşayan.

Aday Başvurularını değerlendirilmesi sırasında göz önünde bulundurulan kriterler:

 • Adayın önceki staj deneyimleri
 • Referans bilgisi
 • Başvuruda bulundukları alanda ilerleme istekleri
 • Yaptıkları projeler

Kayıt formuyla birlikte üniversite öğretmenlerinden alınacak referans mektupları değerlendirme aşamasında önem taşımaktadır. Referans mektuplarınızı staj@bga.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Stajyerleri Neler Bekliyor?

 • Stajyerler siber istihbarat, tehdit istihbaratı, malware analizi gibi konularda proje geliştirmek üzere yetiştirilecektir.
 • BGA bünyesindeki danışmanlarla gerçek projelerde bire bir çalışma fırsatı
 • Gerçek ortamlarda kullanılabilecek proje geliştirme fırsatı
 • Ücretsiz Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ eğitimlerine katılma imkanı

Not: Sınav sonucuna göre 20 kişi seçilerek mülakata alınacaktır. Mülakatlar sonucunda seçilecek olan 10 kişi BGA Staj Okulu programına hak kazanmış olacak.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Mail listemize üye olarak eğitim fırsatlarını kaçırmayın!
Eğitim ve ücretsiz etkinliklerizden haberdar olmak için e-posta listesimize üye olun!.