Bilgi Güvenliği Farkındalık Programı

Dünyaca ünlü bilişim firmalarının son yıllarda yaşadığı bilgi güvenliği ihlal olayları detaylıca incelendiğinde, çalışanların bilgi güvenliği farkındalığı noktasındaki eksikliği karşımıza çıkmaktadır. Bilgi güvenliğini tehdit eden risklerin en başında çalışanların güvenlik konusundaki farkındalık eksikliği gelmektedir.

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi

Bilgi Güvenliği Farkındalık Programı Ölçüm ve İyileştirme

Bilgi güvenliği farkındalık ölçümlemesi, siber güvenliğin sağlanmasında en önemli etken firma çalışanları için bilgi güvenliği farkındalığı oluşturmaktır. Yapılan araştırmalar çalışanların bilgi güvenliği farkındalık seviyesinin dünya genelinde, oldukça düşük olduğunu ortaya çıkarmıştır. Çalışanların bilgi güvenliği farkındalığını yükseltmeden yapılacak olan teknik yatırımlar, sadece otomatize saldırılara karşı önlem sağlayabilir.

Phishing Labs

Phishing Labs, çalışanlarınız için farklı senaryolarda oltalama testleri gerçekleştirmenize ve farkındalık düzeyini arttıracak kampanyalar oluşturmanıza olanak sağlar. Her test sonucunu kullanıcı ve gurup bazlı olarak ayrıntılı bir şekilde raporlar. Bu raporlar sayesinde aksiyon alarak, kullanıcı odaklı eğitimler geliştirmenize yardımcı olur.

Oltalama saldırıları, kurumlara en çok zarar veren ve sızma testlerinde zararlı yazılım bulaştırmak için kullanılan etkili saldırı yöntemlerinden biridir. Sinara Labs, bu saldırılara karşı şirket çalışanlarının bilgi güvenliği farkındalığını test ederek aksiyon alınmasını sağlar. Kurum çalışanları için farklı senaryolarda oltalama testleri gerçekleştirerek farkındalık düzeyini arttıracak kampanyalar oluşturmanıza olanak sağlayan Sinara Labs ile detaylı durum raporları oluşturarak güvenlik seviyenizi artırabilirsiniz.

APT Testleri

APT testlerinde hedefin belli olması, kullanılan yöntemlerin farklılıkları ve saldırganların yüksek motivasyona sahip olması nedeniyle siber güvenlikte en çok zarar veren saldırı türü APT saldırılarıdır.

Karşı karşıya olduğumuz saldırgan profiline ve kullandıkları yöntemlere uygun olarak geliştirilen yöntem ve araçlarla yapılan APT değerlendirme testleri, kurumun gerçek güvenlik seviyesini bu saldırganların gözünden ortaya koyma imkanı sağlamaktadır.

BGA tarafından sunulan APT değerlendirme testleri, mevcut bilgi güvenliği seviyenizi sıradan sızma testlerinden çok daha etkili bir şekilde ölçebilmenize olanak sağlar.

Farkındalık Eğitimleri

Çalışanların farkındalık seviyelerinin arttırılmasında en önemli maddelerden biri düzenli olarak eğitim verilmesi ve eğitimler sonrası farkındalık senaryolarını içeren saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir.

BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ farkındalık eğitimi, teorik ve pratiği bir araya getirerek katılımcıların sıkılmadan bir günü geçirmesini sağlayacak bir içeriğe ve işleyişe sahiptir. Güncel saldırı yöntemleri ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerin senaryolar eşliğinde anlatıldığı eğitim sonrası gerçekleştirilecek farkındalık seviyesi ölçüm ve değerlendirme sınavı katılımcıların farkındalık seviyesindeki artışı da somut olarak gösterecektir.

E-posta Listemize Kayıt Olarak Etkinliklerimizi Kaçırmayın!
Eğitimlerden ve etkinliklerimizi kaçırmamak için duyuru listemize üye olmayı unutmayın.

  Sertifikalar
  CISSP Sertifikası
  SSCP Sertifikası
  CCSP Sertifikası
  CCNA Sertifikası
  LPT Sertifikası
  CISA Sertifikası
  Comptia Sertifikası
  CHFI Forensic Sertifikası
  CEH Beyaz Şapkalı Hacker Sertifikası
  PMP Sertifikası
  OPST Sertifikası
  EC-Council Türkiye Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi
  EWPT Sertifikası
  EWPTX Sertifikası
  OSWP Sertifikası
  OSCE Sertifikası
  OSCP Sertifikası
  OSWP Sertifikası